Özel ders ve avantajları

Bildiğimiz bilgileri ve deneyimleri sizinle paylaşırken, bazı yönlendirmeler yapma ihtiyacı duyuyoruz. Bunlardan bir tanesi de İngilizce eğitim süresinde alınan özel ders paketleri hakkında olacaktır. Özel ders dışında alınan İngilizce eğitimlerinin verimsiz olduğunu söylemiyoruz. Fakat özel ders ile yapılan eğitimlerin daha verimli ve hızlı sürede tamamlandığını belirtmek istiyoruz. İngilizce özel ders ve bazı avantajlarını kısa başlıklar altında yazalım. 

 • Başarılı ve sonuç alabileceğiniz bir eğitim, öncelikle insanın kendisini iyi tanıması ile başlar, kişi kendi öğrenme şeklini, tarzını ve öğrenme süresini iyi bilmeli ve bu doğrultuda kendi kendisini yönlendirebilmelidir, aynı konu aynı sürede iki ayrı kişiye öğretilmeye başlandığında, her iki kişi içinde aynı zamanda ve aynı sonuçta neticelenemeyebilir.

 • Aynı zamanda bahsedilenler öğreten kişi içinde geçerli olmalıdır. Eğitim vereceği öğrencisini iyi tanımalı, kolay öğrenebilmesi için metotlar oluşturmalı, öğrenme şeklini iyi belirlemelidir. Eğitim alacağınız eğitmeni seçerken bunlara dikkat etmelisiniz.

 • Bu doğrultuda bireyin özel ders ile eğitim almasında fayda vardır. Öğretmeni ile bire bir işleyeceği ders sistemi bireyin işini kolaylaştırır, dersten uzaklaşması imkânsızlaşır, motivasyonunu kaybetmez, daha rahat öğrenir, öğrendikleri kalıcı olur. Ayrıca daha erken neticelendirip, zamandan da tasarruf eder.

 • Sınıf ortamında anlamadığınız şeyler, eksik olduğunuz durumlar anlık çözümlenemeyebilir ve eksik bilgi olarak kalır fakat özel derste anlamadığınız, eksik kalan her durum ve an da tamamlayabilir ve daha kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

 • Özel derste, ders saatleri sizin müsaitlik durumunuza göre ayarlanır. Sizin öğrenmeye müsait olduğunuz zaman dilimlerini kullandığınız eğitim sistemi ile aldığınız verim, belirli gün ve saatlerde öğrenme zorunluluğu ile gittiğiniz kurumda alacağınız verim ile takdir edersiniz ki aynı sonucu vermez.


 • En başında belirttiğimiz gibi kendinizi tanıyor olmanız çok önemli ve bu doğrultuda özel ders sizin için daha verimli olabileceği kanaatindeyseniz, bu doğrultuda eğitime başlamanızın size faydası büyük olacaktır.

  Zaman kazanma açısından ve kendimize özel hazırlanmış programlar eşliğinde eğitim almanın avantajını kabul etmeliyiz. Örnek olarak hiçbir seviyede İngilizce bilgisine sahip olmayan bir kursiyer, sınıf programlarında A1 düzeyinden, kendisini ifade edebileceği ve konuşmaları anlayabileceği düzey olan B1 seviyesine ortalama 6 ile 9 ay arasında gelmektedir. 

  Haftanın 3 veya 4 günü, günde 3 İngilizce özel ders eğitimi alan bir kişi, 3 ile 4 ay süre zarfında hedeflenen seviyeye ulaşmaktadır. Bütçe olarak daha pahalı ve maliyetli olan özel ders kursları, zaman ve hız açısından avantajlar sağlamaktadır.

  İngilizce özel dersler hakkında bilgi almak ve danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.


  Hepiniz çok özelsiniz ve özel çalışmayı hak ediyorsunuz.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder