13 Eylül 2014 Cumartesi

İngilizce Her Yerde

Gelişen dünyanın ve teknolojinin ortak dili İngilizce'yi yeterince iyi biliyor muyuz? İngilizce bilerek yakalayacağımız fırsatları kaçırmayalım! 

Aynı toplumda yaşayan, aynı kültürü paylaşan insanlar genelde aynı dili kullandıkları için anlaşamamak gibi bir problemle karşılaşmazlar. Ancak, teknolojik gelişmeler neticesinde mesafelerin kısalması ile dünya küçük bir köye dönüştü; farklı kıtalarda, farklı ülkelerde ve farklı şehirlerde yaşayan insanlar internet teknolojisinin de katkısıyla kolayca birbirleriyle iletişim kurar oldular. Hatta farklı ülkelerden, farklı kültürlerden gelen ve farklı dilleri konuşan insanlar birlikte iş yapmaya, ortaklıklar kurmaya başladılar.Bu gelişmeler neticesinde de çok uluslu, çok kültürlü ve çok dilli olan yakınlaşmalar, kendi aralarındaki iletişimin daha kolay olması için ortak bir dil kullanma ihtiyacı duydular. Nasıl olduğu, nasıl başarıldığı ayrı bir konu, ancak şurası bir gerçek ki dünyada her gün, bir milyardan fazla insan; eğitimde, iş dünyasında, teknolojide, turizmde, tıpta, diğer bilim dallarında ve uluslararası ilişkilerde iletişim dili olarak İngilizce'yi kullanmaktadır.

İngilizce bilmek iletişimde sıkıntı yaşamamak ve tabi ki öğrencilerin hem okuldaki derslerine yardımcı olmak hemde TEOG ve LYS sınavlarında başarılı bir puan almasını sağlamak için bizler buradayız..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder